Ivi Kaso: Do analizojmë zgjedhjet secili prej nesh do mbajë përgjegjësi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Ivi kaso i ftuar në Eruonews Albania tha se pas humbjes së zgjedhjeve, strukturat e demokratëve do të bëjnë një analizë të hollësishme dhe të gjithë do të mbajnë përgjegjësinë që u takon.

Ai tha se pavarësisht mundësive reale për të fituar, ata u futën në zgjedhje pasi donin t’ju jepnin shpresë shqiptarëve.

“Ne nuk e kemi deklaruar asnjëherë fitoren e këtyre zgjedhjeve. Ishte një garë e pabarabartë. Ne u futëm në kushte të paprecedentë, por nuk ju shmangëm garës. Me anë të një rezolute Partia Demokratike është ndarë një herë e mirë nga bojkotet.

- Advertisement -

Për t’u dhënë kurajo njerëzve dhe besim, pavarësisht mënyrës se si u futëm në zgjedhje. Me gjithë problematikat që pati, rezultati ishte ky që ishte dhe do jetë një objekt diskutimi në strukturat më të larta të Partisë Demokratike. Ne do ndalemi e përgjegjësitë e të gjithëve e mbi të gjitha te pyetja “si të dalim nga kjo situatë”,-tha Ivi Kaso.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×