Ervin Bushati: Zgjedhjet ishin tërmet i madh, do ju japim edhe 100 goditje të tjera

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati tha se zgjedhjet vendore ishin një tërmet i madh për opozitën shqiptare dhe duhet të përgatiten edhe për 100 pasgoditje.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania ai tha se pret që brenda Partisë demokratike të vazhdojnë debatet dhe diskutimet nëse do largohet apo jo Berisha ndërkohë që ende nuk ka mbajtur një qëndrim zyrtar për humbjen e zgjedhjeve.

“PD-ja nuk ka akoma një qëndrim zyrtar sepse nuk di çfarë të thotë. Unë e kuptoj se ky ishte një tërmet më i madh se ai i Turqisë dhe do vazhdojë e do ketë edhe disa pasgodtije tektonike, një 100 copë deri sa të merret vesh.

- Advertisement -

Do japi dorëheqjen një tjetër, pastaj një tjetër, një do largohet, një do kërkoj të iki Berisha, njëri do dojë të rrijë Berisha. Do jetë një proces me 100 goditje të tjera sa ta absorbojnë këtë humbje elektorale, sepse nuk është e thjeshtë”,-tha Ervin Bushati.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

TË FUNDIT

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×