PD tregon skenarin e 6 dhjetorit: Si do përballemi me Edi Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se më 6 dhjetor qytetarët do të dalin në bulevard dhe do të protestojnë përballë Kryeministrisë.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Balliu u shpreh se protestën nuk mund ta ndalojë askush.

Balliu dha edhe disa detaje në lidhje me protestën.

- Advertisement -

“Protesta është kundër Edi Ramës. Skenari? Do dalin qyetarët në shesh, te bulevardi, përballë Kryeministrisë. Kush nuk e lejon? Kush pyeti te këta që të marrim leje? Nuk merret leje, njoftohet. Policia ka kthyer përgjigje, e dini ju cilit nen i është referuar policia për të bllokuar protestën? Një neni që e ka hedhur poshtë Gjykata Kushtetuese.

Do të protestohet përballë Kryeministrisë. Do të ketë pankarta, do të jenë fjalimet, kemi bërë thirrje për një protestë paqësore, është një protestë që do të japë mesazhe për mbarë botën, që shqiptarët nuk janë kriminelë, por kanë qeverinë kriminale. Do të jetë një protestë entuziaste”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë pro kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

TË FUNDIT

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë pro kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×