English

‘Peppa Pig’ prezanton personazhet e parë në një familje të të njëjtit seks

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Peppa Pig”, një nga serialet vizatimorë më të ndjekur nga fëmijët, prezantoi personazhet e parë që përfaqësonin një familje të të njëjtit seks.

- Advertisement -

Në një episod të ri të titulluar “Familjet”, i transmetuar në Channel 5 në Britaninë e Madhe të martën, Peppa flet me shoqen e klasës Penny që tregon se ka dy nëna.

Duke vizatuar familjen e saj, dy arinj polarë me fustane, Penny thotë: “Unë jam Penny, ariu polar. Unë jetoj me mamin dhe mamin tjetër. Njëra nënë është mjeke dhe mamaja tjetër gatuan makarona. Më pëlqejnë makaronat.”

Sipas CNN, episodi ndau shikuesit. Ndërsa disa e mirëpritën përfshirjen, të tjerëve nuk u pëlqente të shihnin një çift të të njëjtit seks në një film vizatimor për fëmijë.

Seriali “Peppa Pig” shfaqet në më shumë se 180 vende dhe është përkthyer në më shumë se 40 gjuhë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?