Kavajë

Aktivizohen 3 vatra zjarri në Kavajë, zjarrfikëset neutralizojnë flakët

3 vatra zjarri janë aktivizuar pasditen e kësaj të premteje në Kavajë. Tek ish-Vaskat e Peshkut, 65-vjeçari Azem Kola në tentativë për...

EMRI| U kap në flagrancë teksa vidhte një banesë, arrestohet 36-vjeçari në Kavajë

Një 36-vjeçar u kap në flagrancë teksa vidhte një banesë në lagjen nr. 2, Kavajë. Artur Çiku kishte vjedhur dhe 4...

Do digjte mbeturinat dhe dogji tokën me ullinj, arrestohet 60-vjeçari

Një 60-vjeçar në Kavajë është arrestuar pasi i vuri flakën një sipërfaqe të madhe toke ku kryesisht ishin mbjellë ullinj, ndërsa...

“Infermierët erdhën pa barelë”, dëshmia e tragjedisë në Kavajë: I ndihmuan pushuesit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel në plazhin Vilë-Bashtovë të Kavajës ku humbën jetën tre anëtarë të një...

“Ambulanca u vonua”| Tragjedia me 3 viktima në Kavajë, reagon kreu i Urgjencës

Tre persona humbën jetën tragjikisht të dielën në plazhin e Vilë-Bashtovës, në Kavajë. Babai dhe 2 djemtë e tij të mitur...

EMRAT| Vodhën 7 banesa në tre muaj, arrestohen hajdutët serialë në Kavajë

Policia në Kavajë ka vënë në pranga dy persona nën akuzën e vjedhjes. Në pranga ranë shtetasit Shkëlqim Çopa, 29 vjeç dhe...

Shit-blerje votash në Kavajë për BF, Etjen Xhafaj komenton hetimin e SPAK

Deputeti i PS-së, Etjen Xhafaj komentoi shit-blerjen e votave në Kavajë nga 39-vjeçari Klodian Kapidani i cili ka mbështetur kandidatin e koalicionit...

Shitblerja e votave në Kavajë, SPAK hetoi pa kallëzim, përgjimet zbuluan skemën

Ky është Klodian Kapidani, 39-vjeçari i arrestuar nga SPAK për korrupsion aktiv në zgjedhje. Burime zyrtare nga prokuroria e posaçme i thanë...

Blerje votash në Kavajë, lëshohet urdhër arresti nga SPAK  

Një person në Kavajë është arrestuar me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje. "Nga veprimet hetimore të kryera...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një...

“Vrasja për gjakmarrje”, burg për Habib Rexhën

Arjan Gosa u qëllua me plumb në kokë më 21 maj në Kavajë dhe për pasojë humbi jetën. Për ngjarjen akuzohet...

Ndihmoi Rexhën të largohej, Ervis Kurtit i komunikohet arresti. Zbardhen akuzat

Vetëm pak orë pasi u shoqërua në ambientet e komisariatit të Kavajës, Ervis Kurtit, mikut të Habib Rexhës i është komunikuar...

EMRI| Vrasja në Kavajë, shoqërohet shoku i Habib Rexhës

Policia e Kavajës ka shoqëruar shtetasin Ervis Kurti, i cili transportoi me makinë 31-vjeçarin Habib Rexha pasi vrau Arjan Gosën 2...

Mori hakun e vëllait, vetëdorëzohet autori i vrasjes në Kavajë

Habib Rexha, 31-vjeçari që vrau Arjan Gosën dy ditë më parë në Kavajë është vetëdorëzuar në polici. Policia bëri me dije se...

Vrasja në Kavajë, Softa: Do ketë hakmarrje, e rëndë t’i vrasësh babait djalin në sy

Eksperti i kriminalistikës Fatjon Softa, analizoi në studion e Euronews Albania vrasjen e Arjan Gosës, në ambientet e një lokali në...

“Me dy hasmëri, por nuk ruhej”- Gazetarja: Gosa i përfshirë në vrasje në vitin 2012

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e Arjan Grosës në ambientet e një lokali në Kavajë pasditen e...