‘Përballja’ Sylvinho-Reja, çfarë tregojnë statistikat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri i sapozyrtarizuar i kombëtares shqiptare, Sylvinho nuk ka një eksperiencë të madhe në menaxhimin e një skuadre, madje është ndër më të rinjtë.

Në total, braziliani ka drejtuar skuadrat në 54 përballje me Lionin dhe Korinthians. Vetëm 19 prej tyre ka mundur të fitojë 48-vjeçari, teksa regjistron 17 humbje dhe 18 barazime.

Pra, për herë të parë ish-mbrojtësi i majtë i Barcelonës drejton një kombëtare. E njëjta gjë dhe me personin të cilin ai zëvendësoi, 77-vjeçarin Edoardo Reja. Italiani me një CV (sivi) të pasur, ka drejtuar vetëm një kombëtare në karrierë, kuqezinjtë.

- Advertisement -

Veç kësaj, shifrat janë të pakrahasueshme me të brazilianit. Reja regjistron në total plot 830 ndeshje të zhvilluara, nga ku ka 348 fitore, humbur 253 dhe 229 janë ndarë në barazim.

Tekniku Italian preferonte skemën 5-3-2, në anën tjetër pasuesi i tij 4-3-3, duke kaluar nga loja mbrojtëse në atë sulmuese. Tashmë mbetet vetëm të shihet se si do të përshtaten futbollistët.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

TË FUNDIT

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×