Përcaktohen gjyqtarët për finalen e Kupës së Botës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjyqtari polak, Szymon Marciniak do të ndajë drejtësinë në finalen e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mes Francës dhe Argjentinës të dielën pasdite.

Marciniak, i cili do të ketë në ndihmë gjyqtarët, Pawel Sokolnicki dhe Tomasz Listiewicz, do të bëjë historinë duke u bërë gjyqtari i parë polak që ndan drejtësinë në një finale të Kupës së Botës, raporton KosovaPress.

Përcaktimi i Marciniak në finale është goditje drejt Anthony Taylor, i cili është ende në Katar, dhe Michael Oliver, i cili u dërgua në shtëpi nga FIFA.

- Advertisement -

Sipas “Sports Center”, shefi i gjyqtarëve të FIFA-s, Pierluigi Collina e ka zgjedhur Marciniak për finalen e Kupës së Botës që zhvillohet në stadiumin “Lusail Iconic” këtë të diele.

Collina ka mbetur i impresionuar me paraqitjet e 41 vjeçarit gjatë Botërorit në Katar, dhe ka ndjerë se ai është njeriu i duhur për detyrën e gjyqtarit.

Marciniak ishte përgjegjës për ndarjen e drejtësisë në fitoren 2:1 të Francës në fazën e grupeve kundër Danimarkës, dhe për fitoren 2:1 të Argjentinës kundër Australisë në fazën eliminatore.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kambana më e madhe alarmit deri më sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twittet, Rama e cilëson vrasjen...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

TË FUNDIT

“Kambana më e madhe alarmit deri më sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twittet, Rama e cilëson vrasjen...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×