Përfaqësuesi i Oborrit Mbretëror: Ceremonia e mbretit Charles kushtoi 110 mln paund

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i Oborrit Mbretëror Shqiptar, Beniamin Bakalli tha se ceremonia e kurorëzimit të mbretit Charles mendohet të arrin vlerën  120 milion paund.

I ftuar në Euronews Albania, ai tha se ceremonia nuk është bërë nga familja mbretërore por nga qeveria në bashkëpunim me kishën.

“Protokollet janë shumë  të sakta. Kam qenë shef i protokollit dhe e di shumë mirë që protokollet janë të bazuara në  konservatorizimin, në ruajtjen e traditave mbretërore. Sot  kurorëzimin e mbretit nuk e bën familja mbretërore, e bën qeveria angleze në bashkëpunim me kishën.

- Advertisement -

Kjo ceremoni mendohet të arrij vlerën 110 mln paund duke krahasuar me ceremoninë që u bë kohë më parë që kushtoi vetëm 1.4 mln paund.

Sot në veshje mbizotëron ngjyra e verdhë, e kuqe dhe e bardha”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

Shfaqja “7 minuta”, drama që bëri bashkë 11 aktore të jashtëzakonshme

Njëmbëdhjetë gra në mëshirën e frikës së humbjes së punës, detyrohen të bëjnë një përpjekje heroike arsyetimi për të mos iu nënshtruar ligjit të...

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...

TË FUNDIT

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

Shfaqja “7 minuta”, drama që bëri bashkë 11 aktore të jashtëzakonshme

Njëmbëdhjetë gra në mëshirën e frikës së humbjes së punës, detyrohen të bëjnë një përpjekje heroike arsyetimi për të mos iu nënshtruar ligjit të...

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...

Guterres: Brutaliteti i Hamasit nuk justifikon ndëshkimin kolektiv të palestinezëve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka thënë të premten se brutaliteti i Hamasit nuk mund të arsyetojë kurrë “ndëshkim kolektiv”...

Arrestohet në Kosovë “baroni” i Fushë-Kuqes, Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×