English

Përplasjet, Bardhi: Tentativa e kolegëve për ‘realitet të rremë’, s’është strategji

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me përplasjet që ndodhën mesditën e sotme në Komisionin e medias mes deputetëve.

- Advertisement -

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se tentativa për të provokuar me “normalitet të rremë” i kolegëve të opozitës, nuk mund të jetë kurrë strategjia e një opozitari.

Gjithashtu ai ka hedhur akuza dhe ndaj Lulzim Bashës, i cili pak më parë reagoi për debatet në komision me kolegëve demokratë.

“Absolutisht i keqaardhur nga debati me kolegë të opozitës! Por, është fakt i njohur që opozita është në një betejë kundër mazhorancës në Kuvend, dhe çdo opozitar duhet të jetë krah nesh në këtë betejë, dhe jo përballë njëlloj si Edi Rama.

Tentativa për të provokuar me “normalitet të rremë” i kolegëve të opozitës, nuk mund të jetë kurrë strategjia e një opozitari. Ajo është vetëm strategjia e një të pa burri, që vetë rri në shtëpi e kujdeset të shtojë katet në Kulla, ndërkohë që keqpërdor për fasadë të pazareve në kurriz të demokratëve, ndershmërinë e disa zonjave deputete, që vazhdojnë të besojnë gënjeshtrat e tij”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?