Pista kryesore hakmarrja: Gruaja e vrarë në Kamzë motra e Vladimir Kurtit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e 31-vjeçares Etleva Kurti, e cila u gjet e vrarë me armë zjarri në banesën e saj në Kamzë. Pista kryesore të cilën po heton grupi hetimor është ajo e hakmarrjes.

31-vjeçarja rezulton të jetë  motra e Vladimir Kurtit, ky i fundit i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Agim Bucit, në vitin 2018.

Vladimir Kurti, 28 vjeç, rezulton i akuzuar për vrasjen e pronarit të një marketi në Kamëz.

- Advertisement -

Ngjarja ndodhi në prill të vitit 2018, kur Vladimir Kurti dhe Rruzhdi Hoda u futën në marketin e Agim Bucit me qëllim për të grabitur.

Ata ishin të pajisur me thikë dhe pistoletë. Vladimiri u afrua tek kasa për të marrë lekët, por kur hasi në rezistencën e pronarëve, i sulmoi ata ngjarje ku u plagos dhe bashkeshortja e viktimës.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

TË FUNDIT

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×