I dënuar për dhunë në familje dhe vrasje, ja kur u lirua nga burgu Ramazan Hutra

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy gra kanë humbur jetën dhe disa persona janë plagosur nga të shtënat në Paskuqan.

Ramazan Hutra, ish-dhëndri ka qëlluar me automatik drejt ish-bashkëshortes dhe familjarëve të saj. Burime për Euronews Albania konfirmojnë se ai ka dalë nga burgu me shuarje mase më 16 shkurt 2023.

Po të njëjtat burime konfirmojnë se 41-vjeçari më herët ka vuajtur edhe një dënim për vrasje duke qëndruar në burg nga viti 2007 në vitin 2021.

- Advertisement -

Viktima mbetën, Mevlute Hysa 30 vjeçe, motra e ish-bashkëjetueses së tij dhe Hasime Dafku 30 vjeçe, e fejuara e vëllait të ish-bashkëjetueses.

Gjithashtu si pasojë e të shtënave u plagosën dhe ish-bashkëjetuesja e tij Elena Hysa, 35 vjeçe, dhe nëna e saj Kujtime Hysa, 60-vjeçe.

Një kushërirë e familjes ka dëshmuar se ish-gruaja ka pasur një fëmijë me autorin e ngjarjes, një vajzë 4-muajshe dhe ishte në pritje të fëmijës së dytë. Prej 7 apo 8 muajsh sipas dëshmisë së zonjës ata ishin ndarë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Kisha Ortodokse serbe ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e së dielës në veri të Kosovë ku mbeti i vrarë një...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

TË FUNDIT

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Kisha Ortodokse serbe ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e së dielës në veri të Kosovë ku mbeti i vrarë një...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×