“Ai ishte i dhunshëm”, shpërthen në lot e afërmja e familjes në Paskuqan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nga kushërinjtë e familjes Hysa ka mbërritur në vendngjarje në Paskuqan, aty ku ish-dhëndri ka qëlluar me automatik brenda banesës së ish-gruas.

“Mos më ngatërroni se s’kam takat. I njoh të gjithë. Goca me burrin e vet e kishin konfliktin. Babin e gocës e kam kushëri,” – u shpreh zonja.

Ajo tregoi se ish-gruaja ka pasur një fëmijë me autorin e ngjarjes, një vajzë 4-muajshe dhe ishte në pritje të fëmijës së dytë. Prej 7 apo 8 muajsh sipas dëshmisë së zonjës ata ishin ndarë.

- Advertisement -

Ajo tregoi gjithashtu se autori ka qenë i dhunshëm dhe kanë pasur probleme që në fillim të martesës së tyre.

“S’na ka bërë vaki ndonjëherë. Kemi qenë familje e madhe, familje e rregullt,” – u shpreh zonja.

Tepër e shokuar nga ngjarja, ajo s’mundi të thotë asnjë nga emrat e familjarëve duke u shprehur se as nuk kishte informacion për viktimat apo të plagosurit.

Viktima mbetën, Mevlute Hysa 30 vjeçe, motra e ish-bashkëjetueses së tij dhe Hasime Dafku 30 vjeçe, e fejuara e vëllait të ish-bashkëjetueses.

Gjithashtu si pasojë e të shtënave u plagosën dhe ish-bashkëjetuesja e tij Elena Hysa, 35 vjeçe, dhe nëna e saj Kujtime Hysa, 60-vjeçe.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

TË FUNDIT

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×