“Po pinin kokainë në Laprakë”- Si u mundua shoku të fshihte vdekjen e 47-vjeçarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Madjel Husa, është 47-vjeçarit i cili u arrestua këtë të premte në lidhje me viktimën që u gjet pa shenja jete në një kanal në zonën e Bërxullës.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 48-vjeçari ka ndërruar jetë gjatë kohës që ka qenë duke konsumuar drogëra të forta së bashku me Madjel Hysën të cilin e kishte shok.

Burime për Euroneës bëjnë me dije se dy miqtë kanë qenë duke konsumuar kokainë në banesën e Husës në zonën e Laprakës.

- Advertisement -

Të dy kanë ardhur bashkë nga Gjermania para pak kohësh, të deportuar. Ata janë bashkuar sërish për të konsumuar lëndë narkotike, gjë e cila rezultoi fatale për 48-vjeçarin.

Pas ngjarjes së rëndë, Madjel husa e ka mbajtur disa ditë në banesë viktimën dhe më pas e ka futur në makinë dhe e ka dërguar në Bërxullë.

Në deklarimet e dhëna përpara grupit hetimor, 47-vjeçari tha se i ka kryer përpjekjet për të fshehur ngjarjen nga frika se mos akuzohej për vdekjen e shokut të tij.

 

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

TË FUNDIT

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×