Policia arreston 3 persona që i morën italianit 108.000 € përmes Call Center-it

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Tiranës arrestoi një pronar Call Centeri së bashku me 3 bashkëpunëtorë, pasi mashtruan një klient italian duke i marrë 108.000 euro.

Biznesi, përfshi punonjësit, nuk ishin të regjistruar në tatime.

31-vjeçari O.F. u prezantohej të huajve sikur ishte agjent burse që investonte në Kriptomonedha dhe Forex (Bursa). Mirëpo këto para nuk shkonin për investime.

- Advertisement -

Në bashkëpunim me të ishin edhe M. K., A. L dhe S. XH.

Italiani të cilit i janë marrë 108.000 euro, kishte bërë transaksione për një periudhë disa mujore, me idenë se po investonte në bursa për të shumëfishuar të ardhurat.

Por paratë në vend që të shkonin në bursë, përfundonin në pronësi të personave që punonin te ky Call Center.

Kallëzimi është bërë nga vetë italiani.

Të arrestuarit akuzohen nga policia për mashtrim, fshehje të ardhurash, mospagim taksash dhe punësim të paligjshëm. Prokuroria e Tiranës po kryen hetimet për këta persona.

Kjo nuk është hera e parë që në Shqipëri policia arreston persona për mashtrim përmes Call Centerave.

Në dhjetor të vitit 2021 u arrestuan 35 persona për mashtrim në Call Center, ndërsa u ndaluan 60 të tjerë.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

TË FUNDIT

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×