English

Incident në Hamburg, policia qëllon një person që kërcënoi me sëpatë tifozët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Hamburgut ka konfirmuar se ka qëlluar një person që i ka kërcënuar me sëpatë pranë vendit ku tifozët holandezë janë mbledhur për ndeshjen e tyre në Euro 2024.

- Advertisement -

Incidenti ndodhi në lagjen St Pauli të Hamburgut, pak përpara se Polonia të përballet me Holandën në Volksparkstadion aty pranë në orës 14:00.

Agresori nuk është identifikuar nga policia dhe autoritetet nuk kanë komentuar se cilat motive besojnë se ishin pas incidentit.

Në një deklaratë të policisë së Hamburgut thuhet: “Në St Pauli aktualisht është një operacion i madh policor. Sipas gjetjeve fillestare, një person kërcënoi oficerët e policisë me një sëpatë dhe një mjet ndezës. Më pas policia përdori armët e zjarrit. Agresori u plagos dhe aktualisht është duke marrë trajtim mjekësor”.

Rreth 40,000 tifozë ishin Hamburg duke marshuar në mënyrë paqësore në momentin që ndodh incidenti.

LEXO GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?