“Pranuan bashkëpunimin me Metën, jo me ne”, Pampuri: E çuan PD-në në katastrofë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet e zgjedhjeve vendore të 14 majit ishin katastrofike.

Ajo tha se e gjitha kjo është si pasojë e  mos daljes me një kandidatë të vetëm dhe e mosbashkimit të Partisë Demokratike.

Pampuri shtoi se në mbledhje Partia Demokratike e udhëhequr nga Alibeaj ka qenë më e gatshme për një bashkim, pasi propozuan që kandidatët demokrat të dilnin në zgjedhje nën logon e Partisë Demokratike, por ata zgjodhën bashkimin me Metën,

- Advertisement -

“Ne e shtrimë dorën që kandidatët të vinin të kandidonin nën logon e Partisë Demokratike edhe pse ishim kundër primareve pasi u bënë të njëanshme. Nuk e pranuan bashkimin, pranuan bashkimin me Ilir Metën, pranuan që ata demokratë që kishin me vete të shkonin me Ilir Metën, rrinin e thoshin që ne shumica e ju pakica, vijuan me këtë rritëm e ja ku jemi.

Duhet të dilnim të gjithë me një kandidat nën logon e Partisë Demokratike. Nuk u arrit, e çuan Partinë Demokratike në katastrofë. Ky rezultat është mirëfilli rezultat katastrofik. Edhe pse dalin e ankimojnë, sepse ka pasur por edhe në 2021 kishte vjedhje, përdorim administrate e të tjera me radhë, por me një humbje kaq të thellë duhet edhe një analizë.

Nuk mund të dalësh sa herë që humbet të tregosh gishtin e të thuash “ai e kishte fajin”, nuk mund të përsërisësh të njëjtin refren”,-tha Orjola Pampuri.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

EMRI| Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Gledis Lushi, oficeri i policisë 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

TË FUNDIT

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

EMRI| Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Gledis Lushi, oficeri i policisë 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×