Presidenti Biden: Marrëveshja e pengjeve mes Izraelit dhe Hamasit është afër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka thënë se beson se një marrëveshje për të siguruar lirimin e disa prej pengjeve që mbahen nga Hamasi në Gaza është afër.

Sipas mediave të huaja, komentet Biden i bëri kur u pyet nga një gazetar nëse një marrëveshje ishte afër dhe presidenti u përgjigj: “Unë besoj se po”.

Kryeministri i Katarit, një ndërmjetës kyç midis Izraelit dhe Hamasit, tha gjatë fundjavës se vetëm “detaje shumë të vogla” duheshin mbyllur përpara se të përfundonte një marrëveshje.

- Advertisement -

Kujtojmë se rreth 238 pengje besohet se ende mbahen brenda Gazës.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Grabitja e argjendarisë në Kamëz, zbulohen detaje të tjera

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

TË FUNDIT

Grabitja e argjendarisë në Kamëz, zbulohen detaje të tjera

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×