English

Presidenti ukrainas Zelensky në një vizitë të papritur në Lituani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka bërë një vizitë të paparalajmëruar në Lituani, një aleat kyç i Kievit, ndërsa lufton kundër pushtimit rus.

- Advertisement -

Presidenti i Lituanisë, Gitanas Nauseda, tha në një deklaratë se ai po mirëpret Zelensky në Lituani dhe të do të diskutojnë për luftën në Ukrainë, mbështetjen për Ukrainën dhe “integrimin e Ukrainës në BE dhe NATO”.

Sipas CNN, Zelensky më pas do të vizitojë dy shtetet e tjera baltike, Letoninë dhe Estoninë, pa dhënë një afat kohor, tha ai në Telegram.

Zelensky mbërriti në aeroportin e Vilnius me një avion që mbante stemën e Ukrainës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?