Prigozhin: Selia ushtarake dhe aeroporti i Rostovit janë nën kontrollin e Wagner 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i Wagner Yevgeny Prigozhin tha se forcat e tij kanë kontrollin e objekteve ushtarake në Rostov-on-Don dhe kontrollin e fushës ajrore atje.

“Ne jemi në selinë qendrore në orën 7:30 të mëngjesit, objektet ushtarake në Rostov, përfshirë aeroportin janë nën kontrollin tonë”, tha Prigozhin në një video të postuar në kanalin zyrtar Telegram të Wagner.

“Aeroplanët që nisen për punë luftarake largohen si zakonisht pa probleme. Fluturimet mjekësore po nisen si zakonisht. Gjithçka që bëmë ishte të merrnim kontrollin në mënyrë që aviacioni sulmues të mos na godiste, por të godiste në drejtimin ukrainas”, tha Prigozhin.

- Advertisement -

Prigozhin tha se ai është në Rostov-on-Don dhe njerëzit e tij nuk po i pengojnë oficerët të kryejnë detyrat e tyre.

“Shtabi kryesor, pika kryesore e kontrollit po funksionon normalisht, nuk ka probleme. Asnjë oficer nuk është prekur”, tha Prigozhin.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×