Primaret/ Berisha: Sot u vendos një standard demokratik i paparë në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i PD- së Sali Berisha komentoi procesin e primareve në parti duke thënë se ditën e sotme është vendosur një standard i paparë në Shqipëri.

Në një deklaratë për mediat Berisha tha i bindur se çdo anëtar i PD dhe simpatizantë i saj ndihet i lirë.

Ai shtoi se në të gjithë procedurat që janë ndjekur sovrani për PD-në ishte anëtarësia

- Advertisement -

“Në këtë kontekst unë kam bindjen se çdo anëtar dhe anëtare e PD-së, simpatizantë të saj, ndihen më të lirë, ndihen më dinjitozë, më të motivuar, se kurrë në idealet e tyre demokratike. Kam bindjen se ata vlerësojnë këtë ndryshim madhor të PD-së, këtë proces me të cilin kjo forcë politike përmbysi përfaqësimin, procedurën e përfaqësimit dhe zgjedhjes së drejtuesve partiakë, qeveritarë vendosë të saj.

Në të gjitha këto procedura, sovrani për PD-në ishte anëtarësia, nuk ishte as kryetari dhe as kryesia. Pra, vendoset në këtë mënyrë një standard demokratik i paparë më parë në Shqipëri, ç’ka e bën sot PD-në forcën më të fuqishme politike të Shqipërisë, forcën më të përkushtuar për lirinë dhe të drejtat e anëtarëve të saj dhe nesër në pushtet të qytetarëve shqiptarë”- tha Berisha.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...

Pretendonin se ishin Inuit për të përfituar fonde, 3 gratë akuzohen për mashtrim

Tre gra në Kanada janë akuzuar penalisht pasi dyshohet se pretendojnë se janë Inuit për të marrë përfitime nga organizatat indigjene. Sipas policisë, dy...

TË FUNDIT

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...

Pretendonin se ishin Inuit për të përfituar fonde, 3 gratë akuzohen për mashtrim

Tre gra në Kanada janë akuzuar penalisht pasi dyshohet se pretendojnë se janë Inuit për të marrë përfitime nga organizatat indigjene. Sipas policisë, dy...

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

EMRI| Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Gledis Lushi, oficeri i policisë 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×