English

Prodhonin “Bitcoin” në banesë, detaje nga operacioni me 1 të arrestuar në Tepelenë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka dhënë detaje nga operacioni kundër krimeve kibernetike i ndërmarrë në qytetin e Tepelenës, ku u zbulua një banesë që përdorej për prodhimin e kriptomonedhave.

- Advertisement -

Në pranga ka përfunduar shtetasi H. O., 67 vjeç, ndërkohë që në kërkim është shpallur djali i tij 35-vjeçar.

Në banesën në pronësi të 67-vjeçarit, në lagjen “15 shtatori” u gjetën aparatura për prodhimin e kriptovalutave.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

“Gjatë këtij operacioni, nga kontrolli i kryer në bazë të informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, në banesën e shtetasve H. O., 67 vjeç dhe A. O., 35 vjeç, babë e bir, u gjetën disa pajisje që shërbenin për prodhim të kundërligjshëm të kriptomonedhave.

Në vijim të veprimeve procedurale për rastin u arrestua në flagrancë 67-vjeçari, si dhe po punohet për kapjen e shtetasit A. O.”, njofton policia.

VIDEO NGA BRENDA BANESËS:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×