Protesta, 1500 policë në terren, në ndihmë të tyre RENEA e FNSH. Rrugët e bllokuara

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e nesërme në orën 12:00 do të zhvillohet protesta e opozitës e thirrut nga kreu i PD-së Sali Berisha.

Gazetarja e Euronews Albania, bën me dije se protestuesit do të mblidhen në selinë e PD-së, më pas në sheshin Skëndërbej, në Sheshin “Nënë Tereza”, pastaj për të vijuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Sakaq drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ditën e djeshme ka zhvilluar dhe një takim me drejtuesit e komisariateve të Tiranës, ku është vendosur se 1.500 forca policie do të jenë të pozicionuara në pikat e ndryshme të qytetit për mbarëvajtjen e kësaj proteste.

- Advertisement -

Në ndihmë të  efektivëve të policisë do të jenë dhe forcat RENEA dhe të FNSH-së.

Pasditen e sotme do të ketë forca policie në hyrje dhe daljet e kryeqytetit.

Ditën e nesërme disa rrugë që të lidhin me bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të jenë të bllokuara.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

TË FUNDIT

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×