Protesta e 11 shkurtit, skenari i Sali Berishës për tubimin dhe seancën e kuvendit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Më 11 shkurt, Sali Berisha ka thirrur protestën e 4 kombëtare që pasi u rikthye në drejtimin e partisë Demokratike. Vendimi u mor mbrëmjen e së martës pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike.

Thirrja e protestës paralajmërua nga Berisha pak ditë më parë dhe ndërmerret si reagim ndaj çështjes së ish-agjentit të FBI, Charls Mcgonigal, ku në dosjen hetimore përmendet edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Sakaq, krahas protestës së 11 shkurtit, grupimi i Berishës është duke organizuar edhe një plan reagimi edhe për seancën plenare të Kuvendit ku Berisha bashkë me 4 deputetë të tjera demokratë janë përjashtuar.

- Advertisement -

Ndërkohë, sa i takon detajeve të tubimit të 11 shkurtit, këtë herë, për dallim nga tre të parët, ai do të organizohet në mesditë, duke nisur prej orës 12 e në vazhdim.

Ende nuk është e qartë nëse kjo protestë do të ngjasojë me tre të parat sa i takon mënyrës së zhvillimit apo edhe kohëzgjatjes, por deri më tani ajo që është se sigurt është se të gjitha strukturat janë vënë në lëvizje për të organizuar një tubim sa më masiv.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

INSTAT: Çdo orë 5 shqiptarë ikin nga vendi, shumica nuk kthehen më

Shqiptarët po ikin gjithmonë e më shumë dhe pjesa më e madhe e tyre synojnë që të integrohen në vende të tjera dhe të mos kthehen më. Sipas INSTAT...

Trump-it mund t’i ngrihen akuza për posedimin e disa dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trumpit, i është thënë se ndaj tij është duke u zhvilluar një hetim penal lidhur me disa dosje të klasifikuara...

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

TË FUNDIT

INSTAT: Çdo orë 5 shqiptarë ikin nga vendi, shumica nuk kthehen më

Shqiptarët po ikin gjithmonë e më shumë dhe pjesa më e madhe e tyre synojnë që të integrohen në vende të tjera dhe të mos kthehen më. Sipas INSTAT...

Trump-it mund t’i ngrihen akuza për posedimin e disa dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trumpit, i është thënë se ndaj tij është duke u zhvilluar një hetim penal lidhur me disa dosje të klasifikuara...

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

Stoltenberg: NATO duhet të diskutojë garancitë e sigurisë për Kievin

NATO duhet të diskutojë opsionet për t’i dhënë Ukrainës garanci sigurie për kohën pas luftës së saj me Rusinë, tha shefi i aleancës Jens...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×