English

Protestuesit në Divjakë përplasen me policinë, thyejnë xhamat e kabinës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth orës 10:30 të së premtes ka nisur dhe protesta për Parkun e Divjakës. Për të dytën ditë radhazi ata janë përplasur me policinë e cila është përpjekur t’i largojë nga trau.

- Advertisement -

Ata kanë gjuajtur me gurë në drejtim të kabinës dhe kanë thyer xhamat e saj.

Qytetarët u nisën nga qendra e Divjakës dhe marshuan në drejtim të parkut.

Sipas vendimit vizitorët që hyjnë ne parkun e Divjakës, duhet të paguajnë tarifë. Bileta është kërkuar dhe vendosur nga Agjencia e Zonave të Mbrojtura me çmim 50 lekë për individët dhe 150 lekë për automjetet.

Ministria përjashtoi pas protestës së djeshme banorët e zonës nga tarifa, por për Euronës Albania divjakasit thonë se ky vendim është marrë vetëm sepse kanë frikë nga çfarë pritet të ndodhë në vijim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×