English

“Provokimi i Tiranës”, Spahiu: Rama fyeu shtetin e Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Nexhmedin Spahiu është shprehur se anulimi i mbledhjes së dy qeverisve ishte një hakamarrje e kreut të qeverisë Edi Rama ndaj Kosovës.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se shqiptarët në Kosovë i mbron qeveria e Albin Kurtit dhe jo Edi Rama, duke nënvizuar se ky i fundit bëri një provokim të rëndë.

“Ishte një hakamarrja e sërishme ndaj asaj që bëri Rama duke anuluar mbledhjen e qeverive, duke bërë propozimin për asociacionin. Këto gjëra nuk ishin vetëm në dëm të kreut të qeverisë Albin Kurti por dhe në dëm të Kosovës. Shqiptarët në Kosovë i mbron qeveria e Albin Kurtit dhe jo Edi Rama. Rama bëri një provokim të rëndë. Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Rama duhet ta thoshte nëse është në mbështetje të Kosovës ose jo. Ishte një fyerje ndaj Kosovës,  bëri sikur Kosova nuk ekzistonte. Shpresojmë se raportet mes dy vendeve të jenë në raport normal”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?