Euronews Weekend me Raziela Myslimaj

Euronews Weekend me Raziela Myslimaj

Jo më Ruanda, zbulohet tjetër shtet ku Britania pritet t’i çojë azilkërkuesit

Britania e madhe ka filluar të zhvendosë emigrantët e paligjshëm në kontejner dhe objekte ushtarake për të jetuar aty deri sa kërkesat e tyre...

“Niko Peleshi, në syrin e ciklonit”, Lita: S’do ta kalojë lehtë rastin e Zall Herrit

Gazetari Lavdrim Lita ishte këtë të diel i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth skandalit në repartin ushtarak të...

Spahiu: Rritja e çmimeve të shtëpive frenohet duke ndaluar blerjet e të huajve

Juristi Kreshnik Spahiu tha se rritja e çmimeve të shtëpive në Shqipëri mund të frenohet duke ndaluar blerjet e tyre nga të huajt. Në një...

Spahiu: Prokurorë të huaj, po zbardhin miliona mesazhe të zyrtarëve shqiptarë

Juristi Kresnik Spahiu ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albanai ku tha se prokurorët e huaj janë duke zbardhur miliona mesazhe të...

Spahiu: Europol po heton 1000 zyrtarë shqiptar si përdorues të aplikacionit SKY

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se rreth 30% e përdoruesve të aplikacionit SKY, tashmë i shpallur i paligjshëm, janë...

Rritet taksa e pronës/ Eksperti: Ja zonat e Tiranës që preken më shumë

Qeveria ka rritur çmimet e referencës së apartamenteve, formula e re e miratuar në vitin 2018 parashikon që taksa e ndërtesës për familjarët do...

“Shkrimi që futi Dritan Goxhaj në burg”, Avokati: Ja çfarë publikoi…

Gjyakata e Tiranës ka lënë në fuqi masën “arrest me brug” për Dritan Goxhajn për të cilin synohet ekstradimi në Hagë.  Akuza me të...

Gjoba deri në 2000 lekë për këmbësorët, policia do mbajë “peng” ID deri në shlyerje

Ka nisur aplikimi i gjobave për këmbësorët që shkelin rregullat e qarkullimit nga ana e policisë rrugore. Kjo masë vjen pas 7 vitesh në...

“Vranësira dhe reshje shiu”, Hakil Osmani: Si do jetë moti në fundjavë

Meteorologu Hakil Osmani ishte i ftuar këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania për të bërë parashikimin e motit për muajin gusht. E...