Pse u zemëruan ‘Tifozët Kuqezi’? Ardit Saliaj tregon arsyet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ardit Saliaj përfaqësues i ‘Tifozëve Kuqezi’ tha se ndeshjet e fundit të Kombëtares kanë qenë shumë zhgënjyese, me mungesë të theksuar shpirti dhe grinte.

Në emisionin Now në Euronews Albania, ai u shpreh se ‘Tifozët Kuqezi’ asnjëherë nuk kanë bërë presion për rezultat, por kanë kërkuar grintën që sipas tij Kombëtarja nuk e ka më.

“Ata duhet të shpalosin emocionet e një kombi të tërë. Ne nuk duam rezultatet, por duam grintën. Ata nuk e ndiejnë peshën e fanellës që mbajnë. Ka shumë palaço lojtarë që nuk e kalojnë as mesin e fushës të vijnë të na përshëndesin, ka të tjerë që i quajnë tifozët të rëndomtë. Ndërkohë që tifozi është lojtari i 12-të”, tha tifozi.

- Advertisement -

Grumbulli i lojtarëve në fund të ndeshjes dhe përpjekja e portierit Berisha për të kërkuar ndjesë në fund të ndeshjes u mor si provokim nga tifozët, tha Saliaj, duke shtuar se ai nuk ishte momenti i duhur për atë veprim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti takon policin e plagosur në Veri, mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar në spital policin Alban Rashiti, i cili u plagos në orët e para të mëngjesit të së...

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

TË FUNDIT

Kurti takon policin e plagosur në Veri, mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar në spital policin Alban Rashiti, i cili u plagos në orët e para të mëngjesit të së...

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×