Qeveria parashikon të ndërtojë ‘Lungomare’ në Durrës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria dhe Bashkia e Durrësit pritet që të nisin punën për ndërtimin e një shëtitoreje buzë detit nga Ura e Dajlanit deri tek Kavalishenca.

Projekti do të ketë një gjatësi prej rreth 3 km dhe parashikohet që me ndërhyrjen të ketë zgjerim të brezit të rërës.

Kryeministri, Edi Rama dhe kryebashkiakia, Emiriana Sako gjatë njohjes me plan projektin u shprehën se punimet pritet të nisin pas përfundimit të sezonit turistik.

- Advertisement -

Përfundimi i punimeve parashikohet të realizohet para nisjes së sezonit turistik të vitit 2023.

“Projekti duhet të mbarojë dhe të përgatitet që puna të fillojë në vjeshtë, pas mbarimit të sezonit veror”, tha Rama.

Projektuesit e Lungomares në Plazhin e Durrësit u shprehen se projekti do të ketë ndikim të lartë ekonomik.

Deri tani ende nuk ka një përllogaritjes se sa do të jetë fondi për këtë projekt.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

TË FUNDIT

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×