English

Rama homazhe për Adem Jasharin: Ngjiti shpirtin në altarin e Heronjve të Kombit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një postim në Facebook me anë të të cilit ka kujtuar heroin dhe komandatin legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jasharin.

- Advertisement -

Heroi i lindur në ditën e pavarëisë do të bëhej sot 68 vjeç, por ai e sakrifikoi jetën në shërbim të lirisë.

Kryeministri Rama ka kujtuar sakrificën e Adem Jasharit duke shkruar:

“68 vite më parë Adem Jashari erdhi në këtë botë mu në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe iku nga kjo botë duke e lënë trupin pa jetë, si një monument të shtrirë në mesin e shtëpisë ku mbante flamurin kombëtar, e duke e ngjitur shpirtin në Altarin Qiellor të Heronjve të Kombit. Lavdi!”-shkruan kryeministri.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?