Spahiu flet për dosje të Ramës në SHBA: E turpshme për një kryeministër shqiptar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu e cilësoi implikimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama në aktakuzën e ish-zyrtarit të lartë të FBI të arrestuar në SHBA, si momentin më të turpshëm të politikës shqiptare.

Sipas Spahiut, ndodh për herë të parë në histori që një kryeministër shqiptar bëhet subjekt i hetimit të Departamentit të Drejtësisë dhe i dyshuar i madh për një aferë korruptive.

“Për herë të parë jo vetëm është subjekt i hetimi, por kemi edhe një juri amerikane që e bën kryeministrin shqiptar pjesë të një afere të madhe korruptive. Nga ana tjetër do të doja që ky vendim të lexohej në mënyrën e duhur. Nëse e hiperbolizojmë do kemi efektin e kundërt duke i dhënë mundësi Ramës të shfajësohet. Vendimi i gjykatës tregon se ish-agjenti është takuar me Ramën me kërkesën e Nezës dhe në bashkëpunim me ish-zyrtarin Duçka me Ramën për t’i kërkuar një favor që të përjashtojë nga tenderi një korporatë ruse në kërkim të naftës, madje në fund të takimit për ta joshur i ka dhënë disa suvenire të FBI. Është një ndikim për favorizuar kundër rusëve, përjashtim të rusëve që të fitonte një biznes tjetër, ku Neza dhe ish-agjenti fitonin miliona”, shpjegoi Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×