English

Rama për inceneratorët: Nëse ka ministra të përfshirë, të ndëshkohen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama deklaroi se nëse ka ministra të përfshirë në aferën e inceneratorëve ata duhet të ndëshkohen.

- Advertisement -

Në një intervistë për VOA ai tha se reforma në drejtësi është bërë pikërisht që të gjithë personat e inkriminuar të ndëshkohen.

“Unë nuk jam i shqetësuar se mund të dalin ministra apo ish-ministra sepse për këtë e kemi bërë reformën në drejtësi,” – u shpreh Rama.

Kryeministri deklaroi se nëse ka të përfshirë, duhet të ndëshkohen duke qenë se kanë vepruar pas shpinës së një force qeverisëse.

Ndër të tjera Rama shtoi se prania e korrupsionit është e padiskutueshme, por lufta kundër tij kërkon kohën e vet.

 

 

 

1 COMMENT

  1. Epo ne jemi populli qe durojme kryeministrin qe thote qe nese ka ministra qe kane bere korrupsion duhet te ndeshkohen. Sindroma e Enverit, qe ai nuk dinte gje se çbenin nen te, na ka zene syte, veshet dhe gojen. Te mjeret ne.
    As sa gjysma e rumuneve qe dolen te gjithe ne rruge, as sa çereku i ukrainasve jo e jo. Kur te na zvendesojne filipinet atehere do te zgjohemi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×