English

Rama publikon pamje nga baza e NATO-s në Kuçovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga Baza Ajrore Taktike e NATO-s në Kuçovë.

- Advertisement -

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook Rama shprehet se kjo bazë do t’i shërbejë fuqizimit të Forcave Ajrore të Shqipërisë.

“Nga Baza Ajrore Taktike e NATO-s në Kuçovë, e cila bëhet plotësisht operacionale në 4 mars dhe do të luajë një rol kyç në mbështetjen e aktivitetit të NATO-s, ndërkohë që do t’i shërbejë edhe fuqizimit të Forcave Ajrore të Shqipërisë, me infrastrukturë të avancuar për avionët luftarakë dhe ata të transportit të Aleancës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi Rama Facebook.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×