Reja: Bëmë paraqitje të mirë ndaj Italisë, por shpërdoruam raste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria është mposhtur nga Italia me rezultatin 1-3 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin “Air Albania”.

Kuqezinjtë luajtën mirë, teksa diferencën në fushë e bënë kualitetet e kundërshtarit, pa lënë pas dhe rastet e shpërdoruara. Shqipëria kaloi e para në avantazh me Bajramin, por më pas axurrët shënuan 3 gola, me Grifon protagonist.

Trajneri Edoardo Reja pas ndeshjes pohoi se skuadra luajti mirë, por disa gjëra nuk shkuan siç duhet.

- Advertisement -

“Paraqitjen e bëmë goxha të mirë, nëse Italia do kishte rastet tona do shënonin 4-5 gola. Kur vjen puna para portës, janë shumë të saktë. Ndeshjen ndaj Armenisë dua të luajmë si në pjesën e dytë ndaj Italisë. Skuadra nuk luajti siç e kishim përgatitur. Bëra disa ndryshime me Uzunin, Brojën apo Bajramin, por sot ishte shumë e vështirë. Kur ishim 1-2, patëm një rast u prek traversa dhe mund të shkonte në 2-2. Mund të kishim marrë një rezultat pozitiv”, tha ai.

Lojtarët e Shqipërisë treguan emocionet e kësaj përballje të madhe, pa harruar dhe mbështetjen e tifozërisë.

Shqipëria do të zhvillojë një tjetër miqësore në datën 19 përballë Armenisë në Tiranë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×