Reja grumbullon 22 lojtarë nga Superiorja për miqësoren me Katarin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lojtarët e kampionatit vendas do të kenë mundësinë të veshin sërish fanellën e kombëtares shqiptare.

Trajneri Edoardo Reja ka publikuar listën e kuqezinjve të grumbulluar në prag të sfidës me Katarin, e cila do të luhet në Marbeja të Spanjës.

77-vjeçari nuk ka ndryshuar shumë sa i përket lojtarëve të thirrur, teksa 4 futbollistë thirren për herë të parë.

- Advertisement -

Ata janë Herald Marku, Serxho Ujka, Mario Dajsinani apo Arbin Zejnullai. Arbnor Muçolli, Sokol Cikalleshi dhe Elhan Kastrati nuk janë lejuar nga klubet e tyre për t’u bërë pjesë e grumbullimit.

Përfaqësuesja do të shfrytëzojë shtyrjen e javës së 12-të të “Abissnet Superiore” për të nisur grumbullimin që ditën e shtunë me ekipin që do të përgatitet në kompleksin Tropikal në Durrës deri të martën, kur do të niset për në Marbella të Spanjës.

Sa i përket miqësores së 9 nëntorit, Shqipëria dhe Katari janë përballur dy herë me njëra-tjetrën. Ndërkohë kuqezinjtë do të zhvillojnë dhe dy ndeshje të tjera, njëra përballë Italisë në 16 nëntor dhe tjetra në 19, përballë Armenisë, në ‘Air Albania’.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×