English

Riaktivizohen vatrat e zjarri në Maliq, digjet sipërfaqe të mëdha me grurë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në fushën e Maliqit.

- Advertisement -

Sipas shërbimit zjarrfikës, vatrat 1 ditë më parë janë aktivizuar në zonën torfike të kësaj fushe mes Shqereasit dhe fshatit Vreshtas. Sipad këtij shërbimi rritja e temperaturave bën të mundur aktivizimin e vatrave të cilat për momentin kanë prekur sipërfaqe jo të mëdha të mbjellë me kultura bujqësore përfshi edhe ato me grurë.

Mjete të shërbimit zjarrfikës të bashkisë Maliq por edhe banorë të zonës, po bëjnë të pamundurën për të izoluar përhapjen e flakëve kryesisht në sipërfaqe të mbjella me grurë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?