English

Riaktivizohet zjarri në Niçë të Pogradecit, era e favorizon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është riaktivizuar sërish zjarri në fshatin Niçë të Pogradecit prej mbrëmjes së djeshme si pasojë e erës.

- Advertisement -

Kjo është dita e katërt që kjo zonë është nën pushtetin e flakëve duke djegur një sipërfaqe tepër të madhe kullotash por edhe pyje.

Në zonë kanë shkuar sërish forca zjarrfikëse, inspektorë pyjesh dhe banorë, por terreni malor dhe ecja që duhet të bëjnë e vështirëson mjaft punën e tyre dhe për pasojë janë të nevojshme më shumë forca për të izoluar sërish zjarrin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?