Rikthehet Twitter, pasi ndërprerja globale goditi mijëra përdorues

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Twitter pësoi një ndërprerje të madhe të mërkurën, duke lënë dhjetëra mijëra përdorues në të gjithë botën, të paaftë për të hyrë në platformën e njohur të mediave sociale.

Incidenti është ndërprerja e parë e dukshme e shërbimit të faqes së mediave sociale që kur miliarderi Elon Musk mori drejtimin e Twitter si CEO në fund të tetorit.

Downdetector, një faqe interneti që gjurmon ndërprerjet përmes një sërë burimesh, duke përfshirë raportet e përdoruesve, tregoi për më shumë se 10,000 përdorues të prekur në Shtetet e Bashkuara, rreth 2,500 në Japoni dhe rreth 2,500 në Mbretërinë e Bashkuar.

- Advertisement -

Shumica e raporteve erdhën nga përdoruesit duke deklaruar se u përballën me probleme teknike për të hyrë në rrjetin social përmes shfletuesit të internetit.

Raportet për ndërprerjet e Twitter ranë ndjeshëm deri të mërkurën në mbrëmje, sipas faqes së internetit, me disa përdorues që komentuan më vonë se shërbimi ishte kthyer në normalitet.

Musk postoi në Twitter më vonë të mërkurën se “Ndryshime të rëndësishme të arkitekturës së serverit në fund” ishin shfaqur dhe se “Twitter duhet të ndihej më i shpejtë”.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×