English

Ronaldo firmos kontratën e majme në Arabinë Saudite

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Klubi saudit Al-Nasr ka nënshkruar zyrtarisht kontratë me portugezin Cristiano Ronaldo deri në verën e vitit 2025.

- Advertisement -

Karriera e Ronaldos filloi në Sporting Lisbonës, pas së cilës ai luajti për Manchester United, Real Madrid dhe Juventus përpara se të kthehej në Mançester për një mandat të dytë dhe më pas të shkonte në kryeqytetin saudit, Riad.

Me Portugalinë, Ronaldo fitoi Kupën Evropiane në 2016 dhe Ligën Evropiane të Kombeve në 2019.

Ai gjithashtu fitoi pesë tituj të Ligës së Kampionëve Evropian, përfshirë 4 me Real Madridin dhe është golashënuesi më i mirë historik i turneut.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×