Rreth 40.000 argjentinas në Katar për gjysmëfinalet e Kupës së Botës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Midis 35.000 dhe 40.000 argjentinas po planifikojnë të udhëtojnë në Doha për ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Botës FIFA me Kroacinë, sipas vlerësimit të ambasadës argjentinase në Katar.

Është kontingjenti më i madh i tifozëve që vijnë nga Argjentina në Katar gjatë Kupës së Botës, raportoi Hina. Futbollistët argjentinas në Kupën e Botës mbështeten nga mijëra indianë dhe Bangladesh, të cilët janë të punësuar në Katar.

Ndeshja mes Argjentinës dhe Kroacisë do të luhet të martën në stadiumin “Lusail”.

- Advertisement -

“Le t’i shfrytëzojmë këto momente me njerëzit që janë këtu dhe në Argjentinë, ku të gjithë janë euforikë”, tha kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi.

Pas të gjitha ndeshjeve, lojtarët argjentinas qëndruan për një kohë të gjatë në fushë për të kënduar me tifozët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

TË FUNDIT

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×