English

‘Rusët treguan fytyrën e vërtetë’, ukrainasja: Duam mbështetje nga ndërkombëtarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Irina Romanova rrëfen nga Ukraina për Euronews Albania situatën në të cilën ndodhet vendi i saj pas lëshimit të raketave nga Rusia.

- Advertisement -

E përlotur, ajo shprehet se ukrainasit asnjëherë nuk do të dorëzohen përballë armikut. Situatën në të cilën ndodhet vendi e përshkroi si të vështirë, ku tha se më të traumatizuar janë fëmijët.

Romanova tha më tej se rusët treguan fytyrën e vërtetë, pasi nuk kundërshtuan qeverinë por e mbështetën për luftën në Ukrainë.

“Ne fituam luftën. Duam më shumë mbështetje nga ndërkombëtarët. Ne nuk kemi frikë. Rusët që dalin në protestë, shifrat janë qesharake. Ne duam të shkojmë drejt Evropës, ne nuk duam të ndërtojmë Bashkimin Sovjetik. Rusia ka sulmuar Ukrainën dhe populli rus po e mbështet”, u shpreh ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?