English

Rusia do të tërhiqet nga Ukraina, thotë kapiteni Meçollari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Putini do të tërhiqet ushtarakisht nga Ukraina, por është ende shpejt, pasi Rusia vazhdon të ketë kapacitete për ta zgjatur luftën me intensitet të ulët.

- Advertisement -

Kështu u shpreh në emisionin “Sot” në Euronews Albania kapeteni i rangut të parë, Artur Meçollari.

Arsyeja e tërheqjen është se Rusia “ndodhet nën presionin ekonomik global”.

“Ka një moment kur të gjitha shtetet mendojnë për identitetin dhe ekzistencën e tyre, e ky do të ejtë momenti.

Për mesazhin e Zelenskit për Parlamentin Shqiptar të martën, Meçollari tha se ishte një mesazh falënderimi për popullin, parlamentin dhe qeverinë që e ka përkrahur Ukrainën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×