Rusia godet Kherson, humbin jetën 7 persona, 21 të plagosur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën shtatë persona u vranë të enjten dhe 21 të tjerë u plagosën, pasi forcat ruse bombarduan qytetin portual të Ukrainës jugore Kherson.

Jaroslav Yanushevych, kreu i administratës ushtarake të rajonit Kherson, u shprehu ngushëllimet e tij familjeve të viktimave.

“Vdekja e tyre shënoi një faqe tjetër të tmerrshme në historinë e qytetit tonë “, tha ai.

- Advertisement -

Presienti ukrainas Volodymyr Zelensky më herët të enjten tha se sulmet e artilerisë ruse në qytetin Kherson dhe zonën përreth filluan menjëherë pasi ushtria ruse u detyrua të largohej nga rajoni në fillim të nëntorit.

Zelensky tha se granatimet vdekjeprurëse të së enjtes ishin një akt hakmarrjeje për forcat ruse të mposhtura.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

TË FUNDIT

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×