Rusia liron mjeken që filmoi tmerrin e Mairupolit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një mjekje e famshme ukrainase që dokumentoi gjakderdhjen shkatërruese në Mariupol u lirua nga forcat ruse të premten, pasi u kap rob tre muaj më parë.

Julia Paievska, e cila quhet Taira në Ukrainë, regjistroi rreth 260 gigabajt të përpjekjeve të ekipit të saj për të shpëtuar të plagosurit, duke përfshirë ushtarë rusë dhe ukrainas, në qytetin jugor të rrethuar.

Pamjet e regjistruara duke përdorur një kamera trupi, u nxorën kontrabandë nga Mariupol nga gazetarët në Associated Press.

- Advertisement -

Njëri prej kolegëve të tyre u arratis nga forcat ruse më 15 mars.

Bashkëshorti i Tairas, Vadim Puzanov tha: “Ishte një ndjenjë kaq e madhe lehtësimi. Këto duken si fjalë kaq të zakonshme, as nuk di çfarë të them”.

Taira dhe një koleg u kapën rob nga forcat ruse më 16 mars, në të njëjtën ditë që një sulm ajror rus goditi një teatër në qendër të qytetit, duke vrarë disa qindra njerëz.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×