Shahu, një nga sporte më të preferuara të fëmijëve qytetin e Gurtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në ditët e pushimeve verore shahistët e vegjël në Gjirokastër po frekuentojnë plot interes kursin e shahut, pranë Qendrës Kulturore të Fëmijëve “ Fato Berber”.

Tashmë në qytetin e gurtë janë të shumtë fëmijët dhe të rinjtë e apasionuar pas këtij sporti ndërsa kanë qenë edhe pjesë e aktiviteteve në nivel lokal dhe kombëtar.

Kursi i shahut në Qëndrën Kulturore të Fëmijëve është një mundësi e mirë për rikthimin e traditës që ka pasur ky sport në Gjirokastër. Përgjatë viteve të fundit fëmijët dhe të rinjtë nga Gjirokastra janë prezantuar në mënyrë cilësore në eventet kombëtare për sportin e shahut

- Advertisement -

Interesi i fëmijëve dhe të rinjve për të qenë pjesë aktive e organizime kulturore dhe sportive në Gjirokastër është rritur ndjeshëm gjatë këtij sezoni veror.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

TË FUNDIT

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

Grabitën 2 shtetas nën kërcënimin e një arme false, arrestohet njëri prej autorëve

Një 17-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe një bashkëmoshatar i tij është shpallur në kërkim. Lajmin e bëri të ditur Policia...

Arrestimi i të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, reagon Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka reaguar pas arrestimit të personit të katërt të përfshirë në vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×