Shefi i NATO-s paralajmëron: Është e rrezikshme të nënvlerësosh Rusinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të enjten për rrezikun e nënvlerësimit të Rusisë gjatë luftës kundër Ukrainës.

“Forcat ukrainase i kanë shkaktuar humbje të rënda Rusisë në Ukrainë. Por rusët kanë treguar edhe një herë gatishmërinë për të marrë rreziqe të mëdha dhe për të duruar humbje të mëdha njerëzore”, tha Stoltenberg në një fjalim në një konferencë biznesi në Oslo, Norvegji.

“Ata kanë mobilizuar tashmë 200,000 trupa shtesë. Përveç kësaj, ne e dimë se ata mund të marrin shumë materiale të reja. Dhe ndoshta më e rëndësishmja, nuk ka asnjë tregues se ambiciet e Rusisë kanë ndryshuar. Është e rrezikshme të nënvlerësosh Rusinë”, shtoi Stoltenberg.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

Mat/ Mbytet një person afër “Urës së Zogut”

Në vendin e quajtur "Ura e Zogut", mbi lumin Mat, është mbytur një person. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se në vendngjarje janë...

TË FUNDIT

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

Mat/ Mbytet një person afër “Urës së Zogut”

Në vendin e quajtur "Ura e Zogut", mbi lumin Mat, është mbytur një person. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se në vendngjarje janë...

U arrestuan gjatë përleshjeve në Zveçan, vendoset masa e sigurisë për 2 serbët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur këtë të mërkurë, më 31 maj se është vendosur masa e paraburgimit për një muaj për...

Edi Rama takohet në Sllovaki me Macron, për çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama është takuar në Sllovaki me presidentin francez Emmanuel Macron. Lajmin e ka bërë me dije vetë kreu i qeverisë, duke thënë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×