English

Shefi i OKB-së thotë se ‘tmerri’ në Gaza duhet të ndalet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres dënoi sulmet ajrore vdekjeprurëse të Izraelit në Rafah më 26 maj dhe bëri thirrje që “tmerri dhe vuajtja të ndalen menjëherë”.

- Advertisement -

“Autoritetet izraelite duhet të lejojnë, lehtësojnë dhe mundësojnë dërgimin e menjëhershëm, të sigurt dhe të papenguar të ndihmës humanitare për ata që kanë nevojë dhe të gjitha pikat e kalimit duhet të jenë të hapura”, tha zëdhënësi i Guterres, Stephane Dujarric.

Ministria e shëndetësisë e Gazës tha se 45 persona, përfshirë 23 gra, fëmijë dhe të moshuar, u vranë në sulm , ndërsa 249 të tjerë u plagosën.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?