Shehaj: Ne jemi shumica, të tjerë do na bashkohen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti demokrat, Agron Shehaj mbajti fjalën e tij në protestën e sotme në “Bulevardin e Kombit”.

Shehja është shprehur se Partia Demokratike ka shumicën, duke iu referuar pjesëmarrjes së qytetarëve në protestë, teksa shtoi se edhe shumë të tjerë do t’i bashkohen.

“Shqiptarët ikin nga vendi sepse qeveria është thellësisht e korruptuar. Ne jemi shumica, ky nerv është gjallë, e dëshmon prania juaj sonte këtu dhe e shumë të tjerëve që do na bashkohen”, tha ai.

- Advertisement -

Shehaj theksoi se nuk ndodhej në protestë për veten e tij apo për kryedemokratin Sali Berisha, por për shkak se shqetësimit të qytetarëve, se nëë Shqipëri nuk ka më të ardhme.

“Në Shqipëri nuk ka më të ardhme. Kështu mendon shumica absolute e shqiptarëve, por një pjesë e tyre ka vendosur të mos na bashkohen. Po bëjnë plane t’i bashkohen atyre që kanë ikur nga Shqipëria dhe ne nuk i bëjmë dot me faj. Kanë humbur besimin sepse ka shumë vite, që atyre nuk u ofrohet zgjidhja që ata duan”, theksoi deputeti.

Sipas tij, shqiptarëve mund t’i kthejë shpresën vetëm një alternativë, oferta e ndershmërisë dhe e zbatimit të ligjit për të gjithë.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Xhelal Sveçla: Nëse Vuçiç futet në Kosovë pa lejen e qeverisë, do arrestohet

Ministri i punëve të brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha në Euronews Albania se çdokush që do tentojë të futet në territorin e Kosovës,...

TË FUNDIT

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Xhelal Sveçla: Nëse Vuçiç futet në Kosovë pa lejen e qeverisë, do arrestohet

Ministri i punëve të brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha në Euronews Albania se çdokush që do tentojë të futet në territorin e Kosovës,...

BE-ja insiston që sulmuesit në veri të vihen para drejtësisë

Bashkimi Evropian insiston që përgjegjësit për sulmin ndaj Policisë së Kosovës që ndodhi në veri të vendit, të vihen para drejtësisë dhe të gjitha...

“Armatim për 200 persona”- Zveçla: Plani serb shkonte në Ibër, do shpallnin autonomi

Ministri i Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla, zbuloi në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, të gjithë planin e hartuar nga serbët për të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×