Shënimi i Peles bën që Santos të mos tërheqë nga fanella numrin 10

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edson Arantes do Nascimento, i njohur botërisht si Pelé, ndërroi jetë të enjten e kaluar në moshën 82-vjeçare, për shkak të kancerit të zorrës së trashë. Ish-futbollisti konsiderohet si një nga më të mirët, nëse jo më i miri, i të gjitha kohërave dhe Santos, klubi i dashurisë së tij, kishte menduar të bënte një homazh të veçantë duke tërhequr fanellën me numrin 10.

Në stilin e NBA, ku skuadrat tërheqin numrin e lojtarëve më të dalluar, Santos po mendonte të merrte të njëjtin vendim pas vdekjes së Pelé. Siç deklaroi dhe presidenti i Santos, Andrés Rueda, në fillim u mendua të tërhiqej numri 10, por në fund kjo nuk do të ndodhë.

Fillimisht, Santos nuk do të përdorte ’10’ gjatë muajit janar, ndërsa më pas u diskutua kërkesa për tërheqjen e përhershme të numrit. Megjithatë, në orët e fundit u zbulua një shënim nga Pele i vitit 2017, ku ai thoshte se nuk do ta pëlqente fare idenë e tërheqjes së numrit nga fanella. Në nder të tij një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

- Advertisement -
- Advertisement -

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

TË FUNDIT

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×