English

Shkon në 48 numri i kamerave të çmontuara në Korçë, nisin hetimet për 14 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka shkuar në 48 numri i kamerave të çmontuara në qarkun e Korçës, të cilat ishin vendosur në kundërshtim me ligjin.

- Advertisement -

Policia bën me dije se ka nisur dhe hetimi për 14 persona  për ndërhyrje të padrejta në jetën private.

Më herët, më 28 janar, Policia e Korçës çmontoi 39 kamera.

“Gjatë fazës së nëntë në nivel kombëtar, të këtij plani operacional, në lagjet nr. 1 dhe 3, Pogradec, si dhe në fshatin Buçimas, janë çmontuar 9 kamera. Në vijim të veprimeve procedurale për këto raste, janë iniciuar hetimet për shtetasit M. L., I. B., A. P., B. B. dhe P. Ç”- njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×