Shkrihet krimi ekonomik, Rrumbullaku: Paaftësi në goditjen e evazionit fiskal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të gjitha strukturat e Krimit Ekonomiko-Financiar në drejtoritë të Policisë së Shtetit janë pezulluar.

Vendimi është bërë publik sot nga Drejtori i Përgjithshëm Muhamet Rrumbullaku në takimin me shefat e drejtorive dhe ministrin e Brendshëm Blendi Çuçi.

Krerët e policisë kanë argumentuar vendimin me mungesën e rezultateve nga kjo strukturë. Sipas kreut të policisë, strukturat e krimit ekonomik nuk kanë arritur pritshmëritë në luftën kundër evazionit fiskal dhe goditjen e korrupsionit.

- Advertisement -

Ngrirja e Policisë së Krimit Ekonomik do të jetë e vlefshme deri në hyrje në fuqi të strukturës së re të forcave të rendit.

Ndërkohë ministri i Brendshëm, Bedi Çuçi ka paralajmëruar masa ndëshkimore ndaj drejtuesve vendorë të policisë. Gjatë takimit, ministri është shprehur se për çdo parcelë që do të konstatohet nga agjenci të tjera, do të ketë përgjegjësi individuale nga shefat e policisë.

Një porosi e veçantë u është dhënë krerëve të policisë për kontrolle në ambiente të mbyllura, për shkak të rritjes së fenomenit të shtëpive të barit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×